Probíhá načítání stránky

Jak čistí detoxikační kúra?

Detoxikační kúra na účinné zlepšování nálady a jako nástroj na předcházení vzniku onemocnění, je v poslední době stále více zdůrazňována. Podle odborníků by byla detoxikace, vykonání důkladné detoxikační kúry, dvakrát ročně nebo alespoň jednou za rok důležitá a dokonce nezbytná. Podzimní a jarní období je k tomu mimořádně ideální.

Jeden z nejdůležitějších orgánů našeho organismu jsou játra - pokud nefungují správně, nebude trvat dlouho a mohou se objevit vážné, třeba i životu nebezpečné zdravotní těžkosti. V lidském těle pravidelně probíhá detoxikace. Během vylučování se neodstraní pouze přebytečné látky, ale i ty, které ho zatěžují, toxikují.

Při tomto mohou velmi důležitou roli hrát i ledviny a střeva, protože ty vykonávají výběr látek, které je potřebné vyloučit, skladují je, a potom včas vyloučí z těla.

Játra očistí krev od toxických látek a také produkují žluč potřebnou na trávení tuků. Tento náš důležitý orgán roztřídí výhodné a škodlivé látky pro organismus a v krvi odhalí všechny nežádoucí složky. Potom, co je dočasně uskladňuje, snaží se je vyloučit přes pokožku, ledviny a plíce.

Pokud je však tento důležitý orgán přetížený, nedokáže vykonávat svou funkci a škodlivé látky se vrátí do tkání. Jedním z cílů detoxikační kůry je právě zabránění tohoto stavu.

Potřebujeme si však očistit i ledviny. Sice se v ledvinách toxické látky neukládají, ale častým problémem je hustota moči kvůli konzumaci malého množství vody, přičemž ledviny potřebují na vyloučení toxických látek vlhké prostředí.

Během detoxikačního programu musíme podpořit procesy, které začaly v našich orgánech.

Bohužel nečistoty z našeho okolí a naše strava mohou také přispět k tomu, že se v našem organismu nahromadí škodlivé látky. K tomu se přidá i to, že moderní člověk - čest výjimkám - má málo pohybu, a proto se zpomalí jeho krevní oběh a procesy vylučování.

Pravidelnost své pohybové aktivity a výživu můžeme změnit - ale ani tehdy není jisté, že se do našeho organismu nedostanou žádné nečistoty. Trávicí poruchy, zácpa a nadýmání jsou často výsledkem uspěchaného života, jako například konzervační látky, syntetické látky, s kterými se v minulosti náš trávicí systém setkávat nemusel. Je mnoho cukru, živočišného tuku a přídavných látek. Ale jsou i kosmetické přípravky, které mohou být také zdrojem nebezpečných chemických látek.

Dnes už toxické látky tak zatěžují náš organismus, že orgány se jich už nejsou schopny přirozenou cestou zcela zbavit.

Účinky dobré detoxikační kúry jsou však citelné. Už po několika dnech můžeme cítit, že jsme zdravější, lehčí a uvolněnější a i játra budou potřebovat k detoxikaci méně energie.

Detoxikace přirozeně

Existuje mnoho přírodních metod, ale místo extrémní detoxikační kúry se doporučuje konzumace potravin, které obsahují účinné antioxidanty - nalezneme v nich vitamin C, vitamin E, zinek, betakarotén, selen a Omega-3 mastné kyseliny.

Dobrou volbou jsou však i doplňky výživy. Produkty bohaté na vlákniny a léčivé rostliny, které slouží jako detoxikační kúra, jsou vynikajícím prostředkem na účinné očištění organismu.

Clean Inside® detoxikační kúra, vláknina na očistu střeva, která obsahuje dvacet druhů ve vodě nerozpustné vlákniny rostlinného původu. Ty ve velké míře účinně pomáhají v tom, aby se tlusté střevo zbavilo nahromaděných toxických látek a usazenin, ale brání i usazování nových látek.

ToxiClean® vláknina na očistu střeva, detoxikuje a čistí játra. Produkt bohatý na vlákninu a léčivé rostliny kromě různých jiných toxických látek odstraní i rtuť, olovo a těžké kovy. Účinně čistí krev.

Jelikož naše tělo během moderního každodenního života zápasí s velkým množstvím toxických látek, je velmi důležité, abychom mu jednou - dvakrát (nebo třeba i několikrát) za rok pomohli formou detoxikační kúry!

Zdroj:

http://www.magazin-zivotni-styl.com/program-na-ocistu-strev

https://www.vitalitas-magazin.cz/vnitrni-lekarstvi/domaci-ocista-streva

https://www.detoxikace-organismu.info/ocista-streva

https://www.detoxikace-organismu.info/detoxikace

O nás

Kontakt

 • +420 24 601 9655
 • servis@naturalswiss.ch
 • Adresa:
  NaturalSwiss
  Nyon Lake Geneva
  Route de Crassier 7
  Eysins 1262
  Switzerland